Tradicijomis ir prabanga alsuojantis karalienės Viktorijos laikų interjeras

Sakoma, kad mada nuolatos sukasi ratu, kas prieš kelis dešimtmečius buvo užmiršta ir nukišta į tamsiausią sandėliuko ir spintos kampą, šiandien karaliauja ant aukštosios mados podiumų. Panaši situacija ir su namų interjero tendencijomis. Šiuo metu Lietuvoje galima pastebėti grįžtantį susižavėjimą praeities stiliais kuris buvo užvaldęs pasaulį dar XIX–XX a.

Viktorijos laikų interjeras – išraižyti mediniai baldai, prabangiais audiniais aptraukti minkštasuoliai ir prabanga alsuojantys aksesuarai. Čia nėra vietos subtilumui ir kuklumui, čia vyrauja koketiški ir akį traukiantys šedevrai.

XIX a. baldų keliai ir klystkeliai

\"originaliĮ Didžiosios Britanijos ir Airijos karalystės sostą įžengus karalienei Viktorijai (kuri valdė 1830-1901 m.), prasidėjo industrinis amžius – rankų darbą pakeitė mašinos, o daugelis žmonių iš kaimo kėlėsi gyventi į miestą. Vidurinioji klasė nenorėjo atsilikti nuo aukštuomenės grietinėlės, todėl stengėsi sukelti turtingų ir viskuo aptekusių žmonių įvaizdį. Todėl gausiai baldais apstatyti namai, tuo metu asocijavosi su turtais ir prabanga.

Taigi, sparčiai auganti viduriniosios klasės populiacija tapo tikra aukso gysla fabrikams, kurie ištisą parą gamino pigius, prastesnės kokybės baldus, tačiau įkandamus ir vargingiau gyvenantiems žmonėms. Dėl susiklosčiusios situacijos patyrę dizaineriai ir amatininkai nebepajėgė konkuruoti su išsikerojusia fabrikų pramone. Norint išsilaikyti rinkoje buvo tik viena išeitis: pradėti dirbti fabrike, kuriame ne tik nebuvo tiesioginio kontakto su klientais, bet ir masinė gamyba tapo svarbesnė už baldų kokybę.

\"Viktorijos

Dėl masinio naudojimo baldų kainos stipriai krito, o darbo brokas buvo slepiamas po išoriniu blizgesiu, prašmatniais ornamentais ir mediniais dekorais. Tačiau ne visiems buvo priimtina tokia mados ir kokybės santykio tendencija. Pirmasis pasipriešinęs susiklosčiusiai situacijai buvo Didžiosios Britanijos tekstilės dizaineris Viliamas Moris (William Morris), kuris įkūrė įmonę, gaminančią ir demonstruojančią, kokius stebuklus gali sukurti žmogaus rankos. Prašmatnus dizainas, aukštos klasės žaliava ir kokybė – tai buvo kertiniai šios įmonės politikos pamatai. XVIII a. galime vadinti aukštos klasės baldų prisikėlimo laikotarpiu, nes žmonės pradėjo vertinti ne tik išorinį grožį, bet ir kokybišką gamybą.

XIX a. britų interjeras? Koks jis?

Viktorijos laikų interjeras neturi savo griežtų taisyklių ir reikalavimų, tačiau tuometinė užkariautų regionų įtaka yra akivaizdi. Todėl tai vienas unikaliausių interjerų, kuriame persipina britiška klasika, savotiškas snobizmas ir tolimųjų kraštų egzotika. Bet apie viską nuo pradžių.

\"originali

Visų pirma, kalbant apie šį interjerą, reiktų pamiršti sąvoka „minimalizmas\", čia ji neegzistuoja, o taisyklė mažiau reiškia daugiau, negalioja. Tuo metu baldų, aksesuarų ir kitų dekoro elementų gausa liudijo apie namų šeimininko finansinę padėtį visuomenėje.

Paprastai interjero kūrimas prasideda nuo spalvų pasirinkimo, šiuo periodu vyravo šilti atspalviai: kreminiai, auksiniai, švelniai rožiniai, žalsvi, levandų. Taip pat plačiai naudojami augalų motyvais dekoruoti tapetai. Miegamajame ir darbo kambaryje dominavo prislopintos, švelnesnės spalvos, kad miegas būtų ramus, o darbo niekas neblaškytų. Tuo tarpu, svetainėje ir valgomajame karaliavo ryškios, gilios spalvos – sodriai žalia, mėlyna ar kraujo raudonumo, kadangi šios spalvos pabrėžia ne tik medinių baldų žavesį, bet ir kambario svarbą namuose. Juk būtent juose renkasi svečiai ir artimieji.

Kad ir kokia spalva dekoruojamos namų sienos, būtina atiminti, kad šiame interjere baldai užima svarbiausią vietą ir yra visų dėmesio centre. Medinių baldų gamyboje daugiausiai dominuoja raudonmedis, riešutmedis, palisandras, juodmedis. Taip pat plačiai naudojamos ir egzotiškesnės žaliavos (pavyzdžiui, bambukas), iš kurių sukuriamas prabangių namų įvaizdis, bet tuo pačiu buvo bylojama apie buvusios britų imperijos užkariavimo didybę bei tolimus kraštus.

Baldai gausiai puošti mediniais dekorais, paprastai naudojami – gėlių, vijoklių, gamtos elementai. Mediniuose balduose ypač svarbios visos, net ir pačios menkiausios smulkmenos, todėl neišbaigtas ir iki tobulumo neišgrynintas raižinys byloja apie prastesnę kokybę. Tuo tarpu, minkšti baldai, savo ruožtu, reikalauja aukštos klasės audinių, tokių kaip šilkas, aksomas ar oda.

\"Viktorijos

Viktorijos laikų interjere svarbus dėmesio centras, tai gali būti masyvus stalas, medinė komoda ar prašmatniai išmarginta indauja. Kadangi šiame interjere svarbiausia yra prabanga ir savotiškas egocentrizmas, todėl ir minkšti, ir mediniai baldai, turi būti masyvūs, atkreipiantys į save dėmesį.

Interjero aksesuarai neatsiejami nuo karalienės Viktorijos interjero, todėl gaubliai, navigacijos prietaisai, knygos užėmė svarbią vietą, nes bylojo apie namų šeimininko kultūrinį išprusimą.

Taigi, jei reikėtų keliais sakiniais apibendrinti koks yra tas Viktorijos laikų interjeras tai būtų drąsiai galima teigti, kad net ir šiandien jis vis dar stulbinančiai žavus, pakankamai drąsus ir niekada neišeinantis iš mados.

Tiesa, jei planuojate tokį interjerą susikurti savo namuose ar bent jau vienam kambaryje turite žinoti, kad tokių aukštos kokybės minkštų ir medinių baldų įprastoje parduotuvėje nerasite. O be patyrusio dizainerio ir savo amato išmanančio baldininko vargu ar išsiversite.

Nemokama baldų dizainerio konsultacija Sužinok mūsų baldų pasiūlymo kainą Rekomenduok draugui

 

Interjero idėjos

Patarimai

Baldų galerija

Jūsų atsiliepimai

Aplankėme daug parduotuvių ir salonų bet taip ir neradome patinkančio baldo ir už gerą kainą. Draugė pasiūlė, apsilankyti pas ellin, likome patenkinti dizainerio pasiūlymų, ir gera kaina, dabar žinome kaip sutaupyti laiko.

 

Miglė

Our website is protected by DMC Firewall!