Medinių baldų pradžiamokslis: kaip išsirinkti kokybiškus baldus?

Šiandien nuo medinių baldos pasiūlos kiekvienam gali apsisukti galva, tačiau kaip išsirinkti kokybiškus, ne vienerius metus tarnausiančius baldus? Į kokias savybes baldo charakteristikas reikia atkreipti dėmesį, kad nenusipirktumėte katės maiše?

\"kaipPirmiausia svarbu žinoti iš kokio medžio baldas pagamintas, nes nuo to priklausys jo patvarumas, apdirbimas ir savaime suprantama baldo išvaizda. Tarkim daugelis baldų yra gaminami iš lapuočių, iš pradžių tokia mediena džiovinama natūraliu būdu, o vėliau specialiose krosnyse. Lapuočių mediena yra gerokai kietesnė nei spygliuočių, todėl yra atsparesnė neigiamam aplinkos poveikiui ir įvairiems fiziniams pažeidimams.

Renkantis medinius baldus turte būti atidūs ir daugiausiai dėmesio skirti baldo apdailai ir konstrukcijai. Apie žemą baldo kokybę byloja grublėtas, nelygus paviršius, mažyčiai, kartais sunkiai įžiūrimi įtrukimai, taipogi, per daug blizgus paviršius. Kokybiško medinio baldo paviršius bus lygiai ir kruopščiai nušlifuotas, be jokių įdubimų. Tik kokybiškai nušlifuotas medinių baldų paviršius atskleis tikrąjį, klasikinį medžio grožį.

Medinių paviršiaus apdirbimo kokybė priklauso nuo baldų stiliaus, pvz Jei yra sendinti baldai tai jie ir turi turėti specialiai natūralių netobulumų.

\"kaipPo šlifavimo medis yra inpregnuojamas arba lakuojamas. Pavyzdžiui, lakuoto paviršiaus spalva intensyvesnė ir sodresnė. Be to, lakas neleidžia medienai skilinėti, todėl galite būti tikri, kad baldas tarnaus ne vienus metus. Jei pastebėjote, kad lakuoto baldo paviršiaus blizgesys nelygiai padengtas laku, tai net negalvokite apie tokio baldo pirkimą, nes netrukus gali tekti baldą iš naujo šlifuoti ir perlakuoti, o jūs būsite veltui išmetę pinigus.

Mediniai baldai namuose stovi ne tik dėl grožio, bet ir praktinės naudos, todėl norėdami įsigyti tikrai kokybiškus ir patvarius baldus, neužmirškite apžiūrėti kaip baldas sukonstruotas. Jei nesate medinių baldų specialistais, tai elementariausias ir paprasčiausias būdas patikrinti ar baldas tvirtas yra jį pasiūbuoti, išmėginti praktiškai – atsisėsti ant kėdės, pasiremti į komodą ir pan. Kokybiški mediniai baldai paprastai būna brangesni dėl juose panaudotos medienos, apdirbimo, dizaino. Šiuo metu pas mus atveža daug medinių baldų iš Azijos šalių kurių pagrindinis pliusas žema kaina, kitoks stilius na ir kitokia kokybė.

Mediniai baldai, – nemirštanti klasika, jie puikiai tinka ir jaukiems namams, ir modernumu alsuojančiam butui. Deją, taip jau yra, kad žmonės iš pradžių daiktą, šiuo atveju – medinius baldus, perka pagal žemiausią kainą, o tik tada pasitelkia racionalų protą. Tačiau vien kainos vaizdo nepakanka, mediniai baldai turi būti ne tik gražūs, naudingi bet ir ilgai tarnaujantys.

Prieš pirkdami pasidarykite išvadas ar geriau pirkti pigesni ir mažiau kokybišką ar šiek tiek brangesnį bet tarnaujantį ilgiau ir pagamintą būtent jums.

Nemokama baldų dizainerio konsultacija Sužinok mūsų baldų pasiūlymo kainą Rekomenduok draugui

 

Interjero idėjos

Patarimai

Baldų galerija

Jūsų atsiliepimai

Aplankėme daug parduotuvių ir salonų bet taip ir neradome patinkančio baldo ir už gerą kainą. Draugė pasiūlė, apsilankyti pas ellin, likome patenkinti dizainerio pasiūlymų, ir gera kaina, dabar žinome kaip sutaupyti laiko.

 

Miglė

Our website is protected by DMC Firewall!