Medinių baldų priežiūra paprastai

Kiekvienuose namuose yra ne vienas medinis baldas – stalai, kėdės, lovos, spintos, indaujos, komodos. Tai baldai be kurių sudėtinga išsiversti ir kurie užtikrina jog namai bus jaukūs ir šilti.Tačiau norint, jog mediniai baldai tarnautų ilgai reikia žinoti kaip tinkamai juos prižiūrėti. Tai nėra branduolinės fizikos uždavinys,  reikia žinoti keletą esminių taisyklių. Todėl bendrais bruožais aprašysime maža dalelę kaip paprastai prižiūrėti medinius baldus.

\"\"Norint jog mediniai baldai neprarastų savo grožio neužtenka nuo jų nuvalyti dulkių, reikia nuo pat pradžių parinkti vietą kambaryje kur šie baldai stovės. Visų pirma, mediniai baldai bijo saulės, drėgmės, vandens, staigių temperatūros pokyčių, karščio ir šalčio. Tad negerai statyti medinius baldus prie radiatoriaus, prie lango, kur baldus apšviestų tiesioginiai saulės spinduliai. Natūralios medienos baldai taip pat bijo vandens, todėl jei išsiliejo vanduo, reiktų kuo greičiau nusausinti, kad nespėtų įsigerti. O kad mediniam paviršiui nepakenktų karštis, geriausia po karštos sriubos lėkšte ar kavos puodeliu pakišti padėkliuką.

Atsiminkite medis yra natūralus produktas todėl kai kurie baldai pagaminti iš natūralus medžio per laiką atitinkamai sens taip suteikdami dar daugiau individualumo. Ir nebijokite jei medis „vaikšto“ tai natūralaus medžio savybė.

\"mediniai-baldai-valymas-3\"Medinių baldų valymas priklauso nuo medienos apdirbimo būdo. Tai gali būti alyvuoti, vaškuoti, lakuoti arba dažyti mediniai bandai. Visų jų priežiūra truputėlį skiriasi, tad įsigyjant baldus derėtų pasidomėti kaip jie apdirbti, kad būtų galima tinkamai prižiūrėti.

Alyvuoti baldai yra prižiūrima palyginus paprastai. Dulkės nuo tokio paviršiaus valomos vos vos drėgna šluoste ir iškarto nusausinamas paviršius sausa šluoste. Šviežias dėmes galima nuvalyti kempine sudrėkinta pamuilėse.

Vaškuoti mediniai baldai valomi su kempinėle pamirkytą į muiluotą vandenį – puikiai nusivalo dulkės, maisto trupiniai. Rimtesnes dėmes galima patrinti švelniu, labai mažai grūdėtu šlifavimo popieriumi. Pažymėtina, jog šlifuoti reikia pagal medienos išpjovos kryptį. Šlifuojant daugiau derėtų ištepti specialiai vaškuotiems baldams skirta alyva.

Lakuotiems baldams valyti taip pat idealiai tinka muiluotame vandenyje suvilgyta servetėlė.Lakuotas paviršius itin jautrus alkoholiui, tad išpylus alkoholį, jį pašalinti galima dantų pasta ir actu, prieš tai pabandžius ant baldo kraštelio ar šios priemonės nepakenks.

Dažytus medinius paviršius galima valyti muiluotu vandeniu suvilgyta servetėle arba specialiais baldų valikliais, kurie neturėtų savo sudėtyje abrazyvinių dalelių ar tirpiklių – tai pakenktų paviršiui.

Daugiau informacijos būtent jūsų baldams kaip tinkamai prižiūrėti jūsų įsigytus baldus pateiks gamintojas su garantijos ir priežiūros taisyklėmis, nepameskite jų. 

Nemokama baldų dizainerio konsultacija Sužinok mūsų baldų pasiūlymo kainą Rekomenduok draugui

 

Interjero idėjos

Patarimai

Baldų galerija

Jūsų atsiliepimai

Aplankėme daug parduotuvių ir salonų bet taip ir neradome patinkančio baldo ir už gerą kainą. Draugė pasiūlė, apsilankyti pas ellin, likome patenkinti dizainerio pasiūlymų, ir gera kaina, dabar žinome kaip sutaupyti laiko.

 

Miglė

Our website is protected by DMC Firewall!