Patogios ir funkcionalios virtuvės planavimo paslaptys arba kur namuose verda gyvenimas?

Niekas turbūt nesiginčys, kad virtuvė viena svarbiausių mūsų erdvių namuose. Čia mes daug bendraujame su namiškiais ir artimaisiais, čia verda gyvenimas. Jei senovėje namų centras būdavo židinys, tai šiandien neabejotinai virtuvė.

\"virtuvesPrieš projektuojant virtuvę turite žinoti, kad egzistuoja 5 pagrindinės darbo zonos – saugojimo zona, kurioje statomas šaldytuvas ir virtuvinės spintelės, kuriose laikomi sausi maisto produktai, šlapioji zona – jos centre yra plautuvė, šiukšliadėžė ir indaplovė, ir galiausiai maisto ruošimo zona, svarbiausia vieta virtuvėje, nes čia praleidžiame daugiausiai laiko, ruošdami maistą. Visi produktai ir buitinės technikos prietaisai, kurie reikalingi maisto gaminimui yra laikomi čia. Daugiau apie virtuvės darbo zonas sužinosite čia 

Paprastai patogioje virtuvėje šios zonos išdėstytos trikampiu, korio centre yra šlapioji zona, nes joje praleidžiame beveik pusė laiko, skiriamo kulinariniams šedevrams sukurti. Virtuvėje mes nuolatos sukamės kaip vilkeliai, todėl labai svarbu, kad judėjimas iš vienos zonos į kitą būtų patogus.

Taigi, pakalbėkime kaip turėtų būti išplanuota virtuvė, kuri būtų ne tik patraukli akiai, bet ir funkcionali. Paklauskite savo baldų dizainerio kas būtent jums geriausiai tiktų, jis būtinai pasakys apie paskutines naujienas ir apie tai kaip sutaupyti perkant virtuvės baldus. Šiuo metu yra keletas virtuvės baldų išdėstymo galimybių, todėl pakalbėkime apie kiekvieną iš jų detaliau.

Tiesinė virtuvė geriausias pasirinkimas mažoms erdvėms

Tiesinė, o paprasčiau tariant, vienos sienos virtuvė puikiai tiks ankštuose namuose. Toks virtuvės išplanavimas pakankamai patogus, nes visus reikalingus daiktus, buitinę techniką lengvai pasieksite ir nereikės knistis po stalčius kol surasite reikalingą peilį.

 Rekomenduojama išilgai vienos sienos, viduryje talpinti šlapiąja ir maisto ruošimo zonas, o virtuvines spinteles palikti vietos virtuvės gale. Kodėl toks virtuvė projektavimas yra pats patogiausias? Tarkim jei šaldytuvą pastatytume virtuvės centre, jis sugriautų maisto ruošimo zonos harmoningą vientisumą, o jums tektų aplink jį. Tiesa, nerekomenduojama šaldytuvo statyti ir prie viryklės taupymo sumetimais, nes šalia šilto objekto pastatytas šis prietaisas paprasčiausiai eikvoja daugiau elektros energijos.

Taipogi, prastas spendimas projektuoti plautuvės virtuvės gale, nes pasiėmus reikiamą produktą jums teks eiti per visą virtuvę, kad jį nuplautumėte, o vėliau dar grįžtumėte į maisto ruošimo kampelį. Praktiškai suprojektuotoje virtuvėje plautuvė yra pakeliui maisto ruošimo zoną, todėl jums nereikės du kartus sukti garbės rato per visą virtuvę. 

Tiesa, šiandien ypač populiarus sprendimas virtuvė sujungta su svetaine ar valgomuoju. Todėl vienos sienos virtuvėje įrengti nedidelę salelę, kuri gali būti naudojama kaip papildoma vieta maisto gamybai, ir ypač praverčia tada kai virtuvėje sukasi du virėjai. Taigi, tokia salelė ne tik pagyvins interjerą, bet bus ir praktiškai naudinga. Projektuojant virtuvę kartu su svetainę turėkite omenyje, kad dizainas ir funkcionalumas turi būti harmoningas tarp skirtingų kambarių. Todėl jei nesate tikri dėl savo sprendimo teisingumo, tai patyręs baldų dizaineris išsklaidys visas jūsų abejones ir patars kaip maksimaliai išnaudoti erdvę ir suderinti interjerus tarp skirtingų erdvių.

Populiarumo viršūnėje L-formos virtuvė

Jei esate mėgstantis bendrauti su šeima ir draugais, tai L-formos virtuvės išdėstymas kaip tik jums. Ji gali būti atvira ne tik su svetaine, bet ir pakankamai erdvi, kad galėtumėte gaminti keliese. Taigi, šią virtuvę sudaro dvi kraštinės, kurios gali būti įvairaus dydžio ir ne visada identiškos.

Šlapioji zona dažniausiai būna įrengta kampe, kitoje vietoje ją įrenginėti nėra praktiška, o kartais tiesiog ir neįmanoma, nes ten karaliauja jau kitos zonos. Panaši situacija yra ir su šaldytuvų arba gartraukių, kadangi šių technikos prietaisų kampinių variantų rinkoje yra labai mažai. Beje, reikia akcentuoti, kad tai vienas patogiausių virtuvės išplanavimų, nes judėti iš vieno virtuvės kampo į kita reikia mažiausiai. Tiesa, L-formos virtuvė turi ir savų minusų.

Vienas jų, kad gamindami maistą svečiams būsite atsukęs nugarą, dėl to patyrę baldų dizaineriai rekomenduoja L-formos virtuvę projektuoti kartu su sala arba baru, kuri leidžia bendrauti su svečiais, maisto gaminimo metu. Baras gali būti naudojama kaip stalas ne tik maisto gaminimui, bet ir valgymui, greitiems pusryčiams Be to, L-formos virtuvė su salele puikiai padalina virtuvės erdvę taip, kad kiekviena šių laikų namų šeimininkė turėtų savo svajonių kampą ruošiant gardžius patiekalus savo brangiai šeimai.

U formos virtuvė – vieno virėjo karalystė

U formos virtuvėje baldai išdėstomi palei tris sienas. Šlapioji zona paprastai yra montuojama prie lango, taip yra išnaudojamas natūralus apšvietimas, tačiau jei langas nuleistas per žemai tai maišytuvas gali trukdyti jį atidaryti. Būtent nuo lango priklauso kaip bus išdėstytos visos virtuvės zonos.

Tiesa, šios virtuvės išplanavimas yra skirtas vienam virėjui. Aišku niekas nedraudžia joje suktis keliese, tačiau tai gali apsunkinti maisto ruošos procesą. Jei ketinate projektuoti U – formos virtuvę tai turite susitaikyti su mintimi, kad papildomai teks įrenginėti ir valgomąjį, nes joje paprasčiausiai nėra vietos stalui ir kėdėms. Aišku tokia situacija yra pagerinama, jei kabinamosios virtuvės spintelės bus nenaudojamos, tokiu būdu sukursite pusiasalį jungianti virtuvę ir valgomąjį - tai dar viena idėja jūsų būsimai virtuvei.

Šis pusiasalis gali puikiai tikti kaip stalas greitiems pusryčiams, užkandžiams ar pasidėti nešiojamą kompiuterį. Kita vertus, atsikratę kelių pakabinamų virtuvinių spintelių galite susidurti su problema, kur susidėti visus rakandus. Išeitis - šiuolaikiniai virtuvės spintelių priedai leis dalinai kompensuoti tai. Profesionalus baldų projektuotojas patars kaip geriau ergonomiškai panaudoti naujoviškus stalčių bėgelius, tylius durelių pakėlimo mechanizmus ir kitas būtinas naujienas šiuolaikiškai virtuvei. Be to, rinkoje yra dar nestandartinių baldų gamintojų, kurie gali suprojektuoti originalius, aukštos kokybės baldus tinkančius ir jūsų virtuvei.

Todėl daugeliui atrodo, kad įrengti salą U-formos virtuvėje yra geriausia išeitis, tačiau prieš tai darant turite gerai apsvarstyti ar jūsų virtuvė pakankamai didelė salos įrengimui ir ar sala netrukdys laisvai judėti virtuvėje.

Taigi jei sala virtuvėje tilps, galite drąsiai ją įrengti, nes ji virtuvei prideda funkcionalumo ir interaktyvumo. Sala gali būti naudojama kaip stalas antram virėjui gaminti maistą arba stalas svečiams, prie kurio jie gali sėdėti. Salą U-formos virtuvėje taip pat galite išnaudoti kaip kaitlentę, prie kurios stovėdami galėsite laisvai bendrauti su šeima.

Maksimaliai išnaudoti erdvę leis G-formos virtuvė

Iš esmės G-formos virtuvė yra padidinta U-formos virtuvė. Ji puikiai tiks tiems, kurie iš kiekvieno savo virtuvės kvadratinio centimetro nori išspausti maksimalų rezultatą, tačiau neturi tiek vietos, kad įrengtų salą. Todėl prie virtuvės baldų komplekto yra pristatoma dar papildoma atšaka, kuri įprastai yra atvira, kadangi siena atskirs virtuvę nuo likusio būsto.

Beje, ši atšaka neturi būti per didelė ar ilga, kitaip patekimas į virtuvę bus sudėtingas ir nepatogus. Kita vertus, per daug maža atšaka ir nėra geriausias pasirinkimas, nes prie jos turi tilpti bent pora svečių ir buitinė technika. Todėl greičiausiai teks konsultuotis su profesionaliais dizaineriais kurie gamina nestandartinius baldus, kurie ras jūsų virtuvei optimaliausią varianta. Turėkite omenyje, kad profesionalus nestandartinių baldų projektuotojas gaminantis nestandartinius baldus visada pasiūlys optimaliausią virtuvės baldų sprendimą tinkantį jums. Beje, didelis G-formos virtuvės išplanavimo privalumas tai, kad joje gali gaminti keletas virėjų, kurie tarpusavyje nesistumdys ir galės laisvai matyti savo svečius.

Taigi, svarbu išsirinkti tinkamą virtuvės išplanavimą, kuris ne tik atitiktų jūsų namų išplanavimą, bet ir būtų patogus, funkcionalus ir jaukus ne tik gaminti maistą, bet ir maloniai leisti laiką su artimaisiais. Kurdami savo svajonių virtuvę atkreipkite dėmesį kaip geriausiai išdėstyti buitinius prietaisus pagal jūsų esamą virtuvės formą. Pagalvokite kaip šioje virtuvės formoje atsispindės darbo zonos. Kurioje vietoje ir kiek naudoti virtuvės pakėlimo, atidarymo mechanizmų, kokį stalviršį pasirinkti.

Visus šiuos ir kitus klausimus jums atsakys tik profesionalūs dizaineriai, drąsiai klauskite kaip sukurti nuostabią virtuvę.

 

Nemokama baldų dizainerio konsultacija Sužinok mūsų baldų pasiūlymo kainą Rekomenduok draugui

 

Interjero idėjos

Patarimai

Baldų galerija

Jūsų atsiliepimai

Aplankėme daug parduotuvių ir salonų bet taip ir neradome patinkančio baldo ir už gerą kainą. Draugė pasiūlė, apsilankyti pas ellin, likome patenkinti dizainerio pasiūlymų, ir gera kaina, dabar žinome kaip sutaupyti laiko.

 

Miglė

Our website is protected by DMC Firewall!