Natūralus medis moderniame minimalizme

Natūralus medis spinduliuoja šilumą ir yra vertinamas kaip puiki medžiaga baldams. Tai ekologiška, išliekamąją vertę turinti medžiaga, iš kurios pagaminti baldai nekenkia nei aplinkai, nei žmogui. Nors modernus minimalizmas laikomas steriliai švariu ir šaltu, tačiau natūralus medis ir mediniai baldai puikiai randa savo vietą ir šio interjero stiliaus būstuose. Bet apie viską iš pradžių.

Minimalizmas – tai meno judėjimas, išpopuliarėjęs 1960-ųjų pabaigoje ir atkreipęs dėmesį į Japonijos kultūrą, kuri žavėjo dizainerius tiesiomis, švariomis linijomis ir paprastais erdvių sprendimais.

\"Medine

Meninės išraiškos priemonės nesudėtingos ir iš lengvai suvokiamų elementarių struktūrų, dažniausiai geometrinių, kurios atkartojamos daug kartų. Ne tiek dėmesio skiriama pačiam kūriniui, kiek jo santykiui su erdve. Minimalizmo idėja „kuo mažiau – tuo geriau“, o svarbiausias vaidmuo tenka neapkrautai erdvei ir jos suvokimui.

\"Medzio

Iš šio stiliaus išsivystęs modernus minimalizmas interjere pasižymi paprasta struktūra, natūraliais baldais, neįkyriais aksesuarais.

\"Feng-Shui-miegamasis

Vyraujančios formos tikslios, geometrinės (kvadratai, stačiakampiai, apskritimai), o spalvos blyškios, ypač populiari balta. Tiek apdaila, tiek baldai vienspalviai, be raštų, dekoravimų. Gal dėl to modernus minimalizmas dažnai vadinamas steriliu ir šaltu.

\"Rytu Minimalistinis dizainas apsiriboja tik svarbiausiais elementais, atsikratant interjere visko kas kelia netvarką ir užima daug vietos. Erdvės neapkrautos aksesuarais ir dekoro elementais. Modernaus minimalizmo stiliumi įrengti būstai pasižymi tuščiomis, švariomis erdvėmis, dažnai naudojamos spintos slenkančiomis sistemomis, kuriose galima paslėpti daiktus, kurie tik papildomai apkrautų erdvę. Baldų ir buitinės technikos yra tiek kiek reikia žmogui patogiam gyvenimui.

 Visgi, kad erdvės nebūtų sterilios, būstą pagyvina įdomių geometrinių formų baldai ir ryškesnės spalvos, o mediniai baldai suteikia jaukumo ir šilumos įspūdį. Kadangi sienos dažomos balta ar kita šviesia pasteline spalva, jų fone puikiai išryškėja modernūs mediniai baldai ir netradicinių formų bei spalvų aksesuarai. Modernaus minimalistinio dizaino pagyvinimui puikiai tinka ryškus paveikslas arba masyvus, įdomesnių formų pastatomas šviestuvas. Kita vertus, natūralus uosis ar ąžuolas taip pat puikiai tinka šiame interjero stiliuje, jam suteikdamas jaukumo ir erdves paversdamas šiltais namais, o ne operacinės palata.

 \"Subtili

Nuo langų iki grindų, ką reikia žinoti?

Langai yra svarbus minimalistinio dizaino elementas. Labiausiai šiam stiliui tinka dideli langai, leidžiantys vizualiai padidinti būsto erdvę. Dideli iki žemės langai tartum priartina tai kas yra už lango, įkomponuoja tai į patį interjerą. Žaliuzės ir užuolaidos kaip interjero detalė nėra reikalingos. Visgi, pageidaujantiems privatumo, siūloma rinktis natūralaus medžio ar bambuko langų uždangalus ar žaliuzes. Pačių langų rėmų pasirinkime pirmoje vietoje mediniai langai, ypač jei už langų žaluma – medžiai, parkas, gamta.

 \"virtuvesGrindims taip pat dažniausiai parenkamos natūralios medžiagos, tokios kaip natūralaus medžio plačios lentos, didelės akmens masės plytelės ar šlifuotas betonas. Blizgios grindis sukuria švaros įspūdį, tuo tarpu , matinės akcentuoja natūralumą. Ir blizgios, ir matinės medžiagos tinka moderniam minimalizmui, priklausomai nuo bendro būsto stiliaus. Dažnai blizgios grindys padeda įtvirtinti būste ultra modernų stilių, labiau primenantį futurizmą (XX amžiuje atsiradęs interjero stilius, kuriame atsisakoma tradicijų, praeities ir kultūros). Tuo tarpu, natūralios medžiagos ir matinės spalvos priartina prie gamtos. Beje, atminkite , kad parketas ar raštuotos grindys nesiderina su moderniu minimalizmu.

Kokie namai be baldų?

Modernaus minimalizmo stiliuje baldai yra paprasti, geometrinių figūrų ir pagaminti iš natūralių medžiagų. Vyrauja mediena, oda ir stiklas. Baldai paprastai būna žemi, statomi ant žemės. Baldų žemumas – modernizmo apraiška ir Japonijos kultūros įtaka. Baldai neužima daug vietos, bet yra funkcionalūs, paprasčiau tariant, talpina daug. Minimalizmo esmė – jokios netvarkos, kone sterili švara, tad šiam stiliui būdingos spintos slenkančiomis sistemomis. Kiekvienas projektuojamas baldas turi išlaikyti švarias linijas ir pagrindinius šio stiliaus principus.\"Moderni

 \"VirtuvePoilsio kambario apstatymas žavi paprastumu – mediniai baldai – stalai, kėdės ir pagalvėlės, skirtos sėdėjimui ant žemės. Nėra didelių sofų ar griozdiškų minkštų kampų, vietoj jų praktikuojamas japonų kultūroje mėgstamas sėdėjimas ant pagalvėlių arba modernių formų minkšti, vienspalviai baldai, neužimantys daug vietos. Beje, svetainėje svarbią vietą užima kavos stalelis, kuris paprastai būna pagamintas ir medžio ir stiklo sintezės. Taip pat dažnai naudojamos slenkančios sistemos, dekoruotos masyviais ornamentais ar japoniškai motyvais.

 Miegamojo baldai, taipogi, yra žemi, sukuriamas įspūdis tarsi būtų miegama ant žemės. Akį patraukia itin žemos lovos su medžio apvadais, tačiau lova neturėtų būti išmarginta drožiniais ar dekoracijomis. Miegamajame taip pat derėtų išlaikyti minimalistinį stilių. Nereikia jo perkrauti nereikalingais daiktas. Pagrindiniai miegamojo baldai – žema lova ir naktinis staliukas. O jei norisi žaismingumo visada galima pakabinti abstraktų paveikslą.

 \"Vonios

Modernus minimalizmas semiasi energijos iš žmonių, gamtos, erdvės ir medžiagų. Tad natūralus medis ir mediniai baldai puikiai randa savo vietą tiek apdailoje, tiek furnitūroje. Kadangi šiais laikais itin akcentuojama ekologija, verta pažymėti, jog medis yra ekologiškiausia medžiaga, iš kurios gaminami ilgaamžiai baldai ir apdailos detalės.

Mediniai baldai – tai gyva, šilta bei kvėpuojanti medžiaga, todėl kiekvienas baldas turi savo nepakartojamą tekstūros piešinį, kuris itin šauniai atrodo šviesiame interjere.

Nemokama baldų dizainerio konsultacija Sužinok mūsų baldų pasiūlymo kainą Rekomenduok draugui

 

Interjero idėjos

Patarimai

Baldų galerija

Jūsų atsiliepimai

Aplankėme daug parduotuvių ir salonų bet taip ir neradome patinkančio baldo ir už gerą kainą. Draugė pasiūlė, apsilankyti pas ellin, likome patenkinti dizainerio pasiūlymų, ir gera kaina, dabar žinome kaip sutaupyti laiko.

 

Miglė

DMC Firewall is a Joomla Security extension!