Viduržemio jūros šalių interjero stilius – baldai pagal jūsų atostogas

Paprastas ir lengvas, jokios prabangos – taip trumpai apibūdinamas Viduržemio jūros šalių interjeras. Pietinių Europos šalių pakrantės, nuostabi gamta ir nesibaigianti vasara darė įtaką šilto, gyvybingo ir subtilaus interjero stiliaus atsiradimui.

Plevėsuojančios užuolaidos, ryškios spalvos, mediniai baldai, jaukumas, romantika alsuojantys miegamojo baldai, ir nuolatos ore skraidanti atostogų dvasia – Viduržemio jūros šalių interjero stilius.

\"Vidurzemio

Interjero stiliaus atmainos

Vienijamos bendros jūros, panašios kultūros ir karšto temperamento Italija, Ispanija ir Graikija panašios ir interjero stiliumi. Visgi stiliai nėra identiški ir kiekviena šalis į Viduržemio jūros šalių interjerą įneša savo unikalų ir nepakartojamą indėlį. \"Vidurzemio

Itališkai stiliaus atmainai būdinga medinė lubų apdaila, marmurinės grindys, geležiniai sietynai, miegamojo baldai paprastai būna mediniai arba dekoruoti geležimi, dvigulės lovos dekoruotos lengvo audinio užuolaidomis. Ryškių spalvų interjere gausu stilingų gobelenų, raštuotų audinių ir keramikinių aksesuarų. Itališkų baldų stilių tikriausiai visi atpažysta,  itališkas stilius yra labai vertinamas dėl savo naujumo originalumo. Tačiau pas mus itališki baldai yra brangūs, alternatyva galėtų būti nestandartiniai baldų sprendimai su profesionaliu dizaineriu.

Tuo tarpu, graikiškas interjero stilius kiek santūresnis nei kaimynų italų. Išskirtinis požymis – baltos sienos ir grindys, kurių fone puikuojasi mėlynos ir žalios spalvos interjero detalės ir medžio baldai. kaip ir ispaniškas temperamentas taip ir ispaniškas stilius labai ekspresyvus. Jis praturtintas gausybe ryškių spalvų ir įvairiomis dekoro detalėmis, o komodos, spintelės, staliukai – neatsiejami interjero elementai.

Pagalvokite o kaip atrodytu Viduržemio jūros šalių virtuvės baldai Jūsų namuose? Gal tai puiki idėja Jūsų virtuvės interjerui.

Didelis dėmesys spalvoms

Žvelgiant į Viduržemio jūros šalių interjerą, negalima paneigti jog ypatingas dėmesys skiriamas spalvoms. Interjeras gausus ryškių, egzotinių, kiek iššaukiančių spalvų. Interjere nebijoma kontrastų, priešingai – dvi priešingos spalvos sudarydamos kontrastą viena kitai atskleidžia geriausias interjero detales. Viduržemio interjero spalvos natūralios, tokios kokios matomos kasdien jūroje ir danguje – nuo švelnaus jūros žalumo iki degančios vakarinės saulės. Oranžinė, auksinė, mėlyna ir žalia yra labiausiai interjere vyraujančios spalvos.

 \"Ispaniskas

Tamsiai oranžine spalva dažniausiai dažomos sienos, grindys, gausu šios spalvos aksesuarų bei dekoro elementų, pavyzdžiui, šviestuvai, vazos, sofos pagalvėlės. Tai interjere dominuojantis spalva, puikiai deranti su mėlyna ir žalia spalvomis. Tuo tarpu, auksinė spalva simbolizuoja saulę, kurios Viduržemio pakrantėse gausu ištisus metus. Šia spalva ir geltonos spalvos atspalviais dekoruojamos grindys, taip pat tai populiari baldų apmušalų spalva. Tiesa, mums kiek neįprastos ryškios grindys, mes mieliau renkamės klasikinio medžio spalvas, tačiau ryškiaspalvės grindys vizualiai gali suteikti erdvės ir šilumos pojūtį. Be to, dar Ispanijos karalystės laikais tokios grindys buvo prabangos ir gero skonio simbolis.

\"virtuve\"

Taigi, puikus kontrastas auksiniams baldams – tamsiai mėlyna. Ja dažomos sienos taip sukuriant kontrastingą foną šviesių spalvų baldams ir aksesuarams. Šviesiai mėlyna dominuoja vonios kambaryje. Žalia spalva visuomet primena jaukią pievelę už lango, todėl žalia spalva interjere padeda sukurti jaukią atmosferą. Žalia yra raminanti spalva, tad nenuostabu, jog tai tipinė miegamojo baldų, poilsiui skirtų erdvių baldų ir sienų spalva.

 \"Vidurzemio

Elegantiškas apstatymas

Viduržemio jūros šalių stiliaus namai pasižymi simetrija ir spinduliuoja eleganciją. Kaip Rytų kultūrose Feng Shui, Viduržemio jūros šalių stiliui būdingi tam tikri dizaino, kambarių apstatymo principai.

\"Kitokia

Svetainė ir valgomasis yra vieta privatiems pokalbiams, šeimyninėms diskusijoms ir bendriems pietums. Norima, kad žmonės būtų kaip galima arčiau vienas kito, tad baldai yra sustatyti taip, jog kraštais liečiasi arba beveik liečiasi vienas su kitu. Taip kuriama jaukumo oazė, kur kiekvienas yra šeimos dalis. Nėra tuščių erdvių ir skambančio aido pokalbio metu. Visus tuščius kampus paprastai užpildo įmantrios komodos, ant sienų kabinamos lentynos. Jaukumo suteikia didelis po baldais paklotas kilimas. Svetainėje svarbus akcentas ir didelis kavos stalelis – stiklinis arba medinis. Tiesa, Viduržemio jūros stiliaus interjere puikiai dera mediniai virtuvės fasadai, stalai, spintos ir lovos padegti natūraliais dažais ar aliejais.

\"Virtuves

Tuo tarpu, priešingai nei svetainė, virtuvė erdvi, joje turi lengvai apsisukti kelios šeimininkės (juk ne paslaptis, kad italai, graikai ar ispanai mėgsta sočiai pavalgyti). Didelius langus, būdingus šio stiliaus namams, dengia spalvingos užuolaidos, o virtuvėje virš lango esančios lentynos su moliniais puodais prideda savito žavesio. Be to, yra ir paktiški, nes jose supilami tokie maisto produktai kaip miltai, kruopos, cukrus ir pan. šis stilius puikiai tiks tiems, kurie nėra itin tvarkingi, kadangi kasdienio naudojimo daiktus slėpti yra paprasčiausiai neįprasta, tad virtuvėje visuomet vyrauja jauki netvarka.

 \"svetaine\" Miegamieji – nepaprastai erdvūs, su dideliais nuo žemės iki lubų langais ir itin spalvingais baldais.

Visgi miegamojo baldų nedaug, tik pagrindiniai – didelė lova, drabužinė ir stalelis lovos gale. Šalia lovos dažniausiai statomi rožinės ar raudonos spalvos šviestuvai. Miegas ir siesta turi didelę reikšmę pietų šalių gyventojams, tad miegamoji erdvė neperkrauta, sukurta išskirtinai poilsiui.

\"virtuve

Viduržemio jūros šalių interjero stilius yra paprastas, estetiškas, tačiau kaip ir pietiečių temperamentas, karštų spalvų ir kupinas kontrastų. Interjeras suprantamas kaip gamtos, to ko matome aplink atspindys, tad vyrauja 

natūralios medžiagos, mediniai baldai, kalvių dirbiniai, keramikos detalės. Tokį spalvingą ir optimistišką interjerą nėra sudėtinga sukurti ir mūsų krašte bei kasdien jaustis tarsi gyventum netoli šiltos Viduržemio jūros.

Atostogos ir kelionės geras baldų idėjų paieškos metas. Jei rasite tai kąnorėtumėte įkomponuoti ar atkartoti savo balduose, parodykite mums ir mes ieškosime kaip tai stilingai įgyvendinti ir pagaminti Jūsų baldus.

Nemokama baldų dizainerio konsultacija Sužinok mūsų baldų pasiūlymo kainą Rekomenduok draugui

 

Interjero idėjos

Patarimai

Baldų galerija

Jūsų atsiliepimai

Aplankėme daug parduotuvių ir salonų bet taip ir neradome patinkančio baldo ir už gerą kainą. Draugė pasiūlė, apsilankyti pas ellin, likome patenkinti dizainerio pasiūlymų, ir gera kaina, dabar žinome kaip sutaupyti laiko.

 

Miglė

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd