Interjero sprendimai mažoms erdvėms: vonia ir miegamasis

Toli gražu ne visi galime pasigirti, kad gyvename name ar erdviame bute. Daugumoje butų, ypač senos statybos, miegamieji ir vonios kambariai būna maži, o norint juos gražiai apstatyti ir dekoruoti reikia ėdėti nemažai pastangų, kurios ne visada atneša norimą rezultatą. Taigi, ką daryti, kad net mažas miegamasis ar vonia taptų mieli ir jaukūs kiekvienam iš mūsų?

Miegamasis – svarbiausia poilsio erdvė

\"Mazas-miegamasis\"Mokslininkai paskaičiavo, kad žmogus pramiega trečdalį savo gyvenimo, geras miegas – geros savijautos paslaptis, todėl miegamasis užima ypač svarbią vietą kiekvieno iš mūsų gyvenime. Taigi, šiai poilsio zonos erdvei didžiausia įtaką daro miegamojo baldai, o pagrindinis mūsų miego baldas tai miegamojo lova. Didelių miegamųjų savininkai gali sau leisti jį apstatyti įmantriomis komodomis, spintomis ir spintelėmis, tuo tarpu, mažųjų miegamųjų savininkams teks pasitenkinti minimaliu baldu kiekiu arba susitelkti į tai kas jums būtiniausiai jūsų poilsiui. Tiesa, tai nereiškia, kad jūsų miegamasis gali būti prastesnis negu kitų.

Taigi, miegamojo centras ir ašis, apie kurią sukasi visas dėmesys, yra kokybiška lova. Labai svarbi tinkamai išsirinkti jos dydį: dvigulė ar viengulė lova. Jei miegamojo lova per didėlė, kambarys dar labiau sumažės ir atrodys perkrautas, apsunkęs. Kita vertus, jei lova per maža, kenčia miego kokybė ir toks sprendimas vizualiai taip pat atrodys ne kaip. Tad, pirmas žingsnis link tobulo miegamojo – tinkamos lovos išsirinkimas. Idealiausias variantas, jei pastačius lovą, lieka bent 50cm tarpas praėjimui, kuris labai pravers naktiniams žygiams į vonios kambarį. Tiesa, jei baiminatės, kad nerasite tinkamos lovos didžiuosiuose baldų prekybos centruose, nesijaudinkite, nes nestandartinių baldų projektuotojai, gamintojai gali jums padėti suprojektuoti tai, ko kitur nėra ir kas tinka Jums.

Kiti miegamojo baldai gali būti statomi pagal poreikį ir erdvės galimybes. Svarbiausia kambario neapkrauti nereikalingais ir nepraktiškais baldais. Tarkim, galima kuo puikiausiai išsiversti be komodos su stalčiais arba naktinio staliuko, ant kurio statote šviestuvus. Vietoj naktinio staliuko galima pritvirtinti prie sienos ar pagaminus prie lovos naktinę lentynėlę, taip sutaupant erdvės ir neužgriozdinant kambario ir sutaupysite pinigių.

Miegamasis visų pirma skirtas poilsiui, todėl psichologai rekomenduoja nelaikyti jame jokių buitinės technikos prietaisų, o ypač televizoriau, tačiau kai kurie miegamojo be mėlynojo ekrano įsivaizduoti negali. Todėl jei yra galimybė televizorių kabinkite ant sienos, kad jam nereikėtų pirkti papildomo staliuko. Sutaupysite ir pinigų, ir erdvės. Miegamąjį vizualiai padidins šviesios spalvos. Kreminė, levandos, smėlio ar haki spalva puikus pasirinkimas miego erdvei. Kita vertus, šios spalvos ne tik vizualiai išdidina kambarį, bet ir, anot psichologų, leidžia gerai išsimiegoti. \"miegamasis3\"

Miegamajame turi būti geras mikro klimatas, tai pagerina miego kokybę ir suteikia žvalumo kitai darbo dienai. Todėl miegamajame rinkitės kuo natūralesnes medžiagas, audinius. Geras pasirinkimas natūralaus medžio baldai jie tarnaus ilgiau ir prisidės prie gero miegamojo klimato.

Ir galiausiai, išnaudokite visą kambario erdvę. Dažnai nenaudojamus daiktus, sudėkite į dėžes ir pakiškite po lova, taip kambarys atrodys tvarkingas ir erdvus, pakabinamos medinės lentynos taip pat puikus pasirinkimas, jos gali žaismingai papuošti jūsų miegamoji sienas, be to, yra praktiškos. Tad gerai pagalvokite kokios lovos su kokiomis funkcijomis jums reikia, ar reikalinga lova su pakėlimo mechanizmu ar su stalčiais.

Kelios gudrybės kaip padidinti mažą vonios kambarį

Jei jūsų vonios kambarys mažutis ir jame telpa tik klozetas ir paprasta, stačiakampio formos vonia, geriausias sprendimas būtų ją pakeisti į kampinę vonią, kuri sutaupys erdvę, o tuo pačiu jums nereikės atsisakyti pagulėjimo vonioje malonumo. Be to, jei uždėsite dušo užuolaidą arba įmontuosite stiklinę vonios sienelę, nušausite du zuikius vienu šūviu, nes tai bus ir vonia, ir dušas viename.

  \"voniaVis dėlto, jei vonios kambarys toks mažas ir vonia užima praktiškai visą jo erdvę, geriausias pasirinkimas būtų dušo kabina. Beje, atminkite kad skaidraus stiklo arba hidroforinė danga vizualiai vonios kambariui suteikia daugiau erdvės ir išryškina plyteles, kurios turėtų būti šviesių, švelnių atspalvių. Mažas vonios kambarys ir juodos plytelės nesuderini dalykai, nes įėję į tokią patalpą galite pasijusti tarsi užsprausti kišenėje. Vis dėlto, jei norite, kad vonios kambaryje būtų tamsios plytelės, pasirūpinkite ir didžiuliu veidrodžiu, kuris apgaus akis ir tamsioms spalvos neleis vizualiai suspausti patalpos.

Mažas vonios kambario baldai turi būti praktiški. Pakibinamos lentynos ir spintelės sutaupo erdvės ir yra praktiškos, nes jose galite susidėti visus higienos reikmenis. Spintelė po kriaukle taip pat gali praversti norintiems apkrauti savo vonios kambario. Be to, ji puikiai paslėps visus vamzdžius, kurie dažnai atrodo neestetiškai. Vonios kambario baldai turi būti išsirinkti labai atidžiai, svarbu jais neperkrauti patalpos, nes tai apsunkins jūsų judėjimą kambaryje.

Pigiausias sprendimas iškarto pirkti vonios spintelę su kriauklę, o ieškant individualumo ir kitų papildomų tik jums reikalingų funkcijų gausite ieškoti individualių baldų gamintojų.

Taigi, nereikia gyventi dideliuose namuose, kad galėtumėte džiaugtis jaukiu miegamuoju ir šiltu vonios kambariu. Mažuose namuose reikia išmintingai pritaikyti suprojektuoti, sumodeliuoti baldus tik jūsų erdvei. Čia reikia žinoti keletą gudrybių ir galėsite džiaugtis puikiu rezultatu. Sėkmės.

 

\"prancuziska \"siauras

 

Nemokama baldų dizainerio konsultacija Sužinok mūsų baldų pasiūlymo kainą Rekomenduok draugui

 

Interjero idėjos

Patarimai

Baldų galerija

Jūsų atsiliepimai

Aplankėme daug parduotuvių ir salonų bet taip ir neradome patinkančio baldo ir už gerą kainą. Draugė pasiūlė, apsilankyti pas ellin, likome patenkinti dizainerio pasiūlymų, ir gera kaina, dabar žinome kaip sutaupyti laiko.

 

Miglė

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd